PixarWrap

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu bölümde, araç kaplama öncesi ve sonrasındaki merak ettiğiniz birçok soruları cevaplamaya çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir başka sorunuz varsa, lütfen sayfadaki formdan bize bilgilerinizi iletin. Uzmanlarımız en kısa sürede size ulaşacaktır.

Araç kaplama uygulaması, boyaya zarar verir mi?
PixarWrap tarafından kullanılan araç kaplama malzemesi ISO TSE CE gibi standart testlerden başarıyla geçmiş olup boyaya herhangi bir zarar vermediği kanıtlanmıştır. Teknik anlamda oksijenle ilişkisi kesilen hiçbir madde çürüme ve oksitlenme yapmaz. Üzeri araç kaplama malzemesi ile kaplanmış bir boya yüzeyi oksijen bağlantısı kesilmiş olduğu için her hangi bir şekilde zarar görmez. Artı olarak güneş, yağmur, çamur, kar ve benzeri etkenlere maruz kalmayacağı için de ayrıca boyanızı korumuş olursunuz.
Renk değişikliğinin kanuni hale getirilmesi nasıl yapılır?
Araç kaplama ile rengi değişen araçların renk değişikliği prosedürü şu şekilde yapılmaktadır; EK1 belgesi ile muayene istasyonunda aracınızın renginin folyo ile kaplanarak değiştiğini tespit ettirip bu tescil belgesiyle yapacağınız başvuru sonucu ruhsatınızın 2 sayfası emniyet tarafından değiştirilir ve işlem kanuni hale gelmiş olur.
Uygulama kaç gün sürüyor?

Yapılan uygulama araç tipine ve yüzeyin düzgünlüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte aracın yüzeyindeki boya tozu, reçine, zivt vs. kalıntıların temizlenmesiyle birlikte 1-2 iş günü sürmekte, şehir dışından gelen müşterilerimiz gelmeden önce aldıkları randevuya göre ertesi gün içerisinde araçlarını teslim alabilmektedir.

Uygulama nasıl yapılıyor?

Aracınızın PixarWrap’a gelmesiyle aracınız detaylı yıkamaya alınır. Burada araç yüzeyindeki boya tozu, zift, reçine vs. gibi maddelerin temizliği yapılır. Ardından aracın kapı kolları, far ve stop grubu anlaşmalı olduğumuz uzman servis ekibimiz tarafından sökülür. Ardından aracın yüzeyi özel bir temizlik solüsyonu ile tekrar temizlenir. Parçalar için uygun şekilde kesilen folyo, tecrübeli ekibimiz tarafından aracın yüzeyine uygulanır. Uygulama işlemi sona erdikten sonra kapı kolları, far ve stop grubu yeniden aracın üzerine monte edilir. Son kontrolleri yapıldıktan sonra araç sahibine yeniden temizlenerek teslim edilir.

Kullanılan folyo, hava şartlarına dayanıklı mıdır?

PixarWrap olarak kullandığımız malzemelerin hepsi ithal olup, ISO CE ve TSE gibi kalite kontrol standartlarının her birine sahiptir. -50 dereceden +110 dereye kadar hiçbir şekilde değişiklik göstermeden dayanabilmektedir. Üretici firmaları tarafında her türlü hava şartına tabi tutularak test edilmiş ve onaylanmış olup garantilidir.

Uygulamada ek yapılıyor mu?

Araç kaplama uygulaması aynen boya gibi her parçanın tek tek bir bütün halinde kaplanması esasına dayanmaktadır. Kullanılan malzeme yüksek derecede esneme özelliği sayesinde her yüzeye esneyebilir ve yapışabilir. Uygulamalarımızda ek yeri yoktur. Örnek olarak kaput tek parça halinde kesilir ve tek parça halinde uygulanır. Ölçü olarak kullanılan malzeme araç kaplama için özel üretildiği için sorunsuz bir şekilde ölçülendirilebilir.

Araç üzerindeki amblemler nasıl geri takılıyor?

Aracınız üzerindeki marka ve model belirten amblemler yapısına göre yapışkan ve vidalı olmak üzere 2 sınıftan oluşur. Vidalı sınıf aynı şekilde söküldüğü gibi yeniden vida yerlerine takılır. Yapışkanlı sınıf ise ısıtılıp sökülür ve uygulama bittikten sonra temizlenip yeniden ambleme göre kesilen 3M marka çift taraflı bant ve silikon desteği ile yüzeye yapıştırılır.

Araç kaplandıktan kaç gün sonra yıkatabilirim?

Araç kaplama işlemi bittikten 3 gün sonra aracınızı yıkatabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Ramazan Oysal
Ramazan Oysal
2023-02-21
Trustindex, incelemenin orijinal kaynağının Google olduğunu doğrular.
TUBORG MANAVGAT BAYİİ OLARAK FLO KAMYONLARIN KAPLAMASI ZAMANINDA TESLİMAT ON NUMARA İŞÇİLİK KALİTELİ VE HIZLI HİZMET TEŞEKKÜRLER PİXSEL REKLAM ALİ İHSAN BEY
Gül Yildiz
Gül Yildiz
2023-02-11
Trustindex, incelemenin orijinal kaynağının Google olduğunu doğrular.
Araştırmanıza hic gerek yok ilk kez geldik ve aracımıza tavan kaplama cam filmi yaptırdık cok memnun kaldık özellikle güler yüzlü çalışanları ve işçilik ve fiyat konusunda diger noktalara göre hesaplı MUTLAKA BEKLERİZ İBRAHİM USTA ELLERİNEEEE SAGLIK ????
Mehmet Ünlü
Mehmet Ünlü
2023-02-06
Trustindex, incelemenin orijinal kaynağının Google olduğunu doğrular.
Alanyadan taksi kapattık teşekkürler
parpalli __
parpalli __
2023-01-19
Trustindex, incelemenin orijinal kaynağının Google olduğunu doğrular.
Bursadan geldik çok memnun kaldik tesekkur ederiz herkese tavsiye ederiz
Emin Gündüz
Emin Gündüz
2023-01-09
Trustindex, incelemenin orijinal kaynağının Google olduğunu doğrular.
Çok çok çok iyiler ve Profesyonelce Işini bilen ve yapan Kişiler. Yüzde Yüz Doğru Adres
Muhammet Ali Maden
Muhammet Ali Maden
2023-01-06
Trustindex, incelemenin orijinal kaynağının Google olduğunu doğrular.
Volvo S 90 aracımıza şeffaf kaplama yaptılar teşekkürler pixar ailesi????
Sohbeti Başlat
???? Bize Ulaşın
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?