PixarWrap

Bina Cam Filmi

Bina Cam Filmi hakkında bilinmesi gereken püf noktaları ve detaylar

Bina cam filmleri; enerji maliyetlerinizi düşürür, sizler için konforlu bir çalışma ortamı sağlar, mimari yapıya estetik katar, güneşin UV ışınlarına karşı değerli eşyalarınızın renginin solmasını engeller, binanız veya mekanınızın dış görünümü güzelleştirirken dekoratif anlamda farklılıklar yaratır.

Bina cam filmleri mimari yapıların kusursuz tamamlayıcılarıdır.

 • Sıcak havalarda tercih ettiğiniz cam filminin özelliğine göre(koyuluk derecesi ve teknik özellikler ve vb.) konforu arttırır.
 • Enerji tasarrufu sağlar.
 • Çalışma alanlarında ve evinizde değerli eşyalarınızın solmasını ve değer kaybetmesini engeller.
 • Bina cam filmleri parlamayı azaltır.
 • Güneşin zararlı UV ışınlarını %100 engeller.
 • Bina cam filmleri tasarımsal ve görsel açıdan farklılıklar yaratır.

Günümüz ticari binalarda ve evlerde eskiye nazaran daha fazla cam kullanılmaktadır. Bina dış cephelerinin camlı olması çekici olduğu kadar bir çok problemi ve olumsuzluğu da beraberinde getirir. Örneğin geniş alana sahip dış cephe camları soğuk havalarda ısı kaybındaki düşüş nedeniyle, fazlaca enerji tüketiminin artmasına neden olur. Sıcak havalarda ise kullanılan soğutma ekipmanları(klima, vantilatör, vb.) ciddi anlamda enerji tüketimine neden olmaktadır.

Cam Filminin Avantajları

Konforun artması ile birlikte sıcaklık ve parlaklığın azaltılması.

Ofiste çalışırken ya da evde dinlenirken doğrudan güneş ışığına maruz kalmak, göz kamaşmasına, yorgunluğa ve konsantrasyon bozukluğuna yol açar. Yaşanılabilecek tüm olumsuzlukların hepsini ortadan kaldırmak artık elimizde. Bina Cam Filmleri, camın iç veya dış yüzeyine kaplanan bir performans sağlayan faydalı bir üründür. Bina cam filmi uygulamaları gölgeli ve güneşli alanlar arasındaki sıcaklık balansını oluşturur, sert ve rahatsız edici ışığı engeller. Bina cam film uygulamaları iş yerlerinde kullanıldığı takdirde daha ferah çalışma ortamı ve konforlu olacağından çalışanların üretim gücüne destek sağlar.

Isıtma ve Soğutma masraflarını azaltır.

Kış aylarında ev veya ofisinizin, camlardan gelen soğuk hava nedeniyle birlikte insanlar daha fazla ısınabilmek için gereksiz yere daha yüksek fatura öderler. Az düzeyde ısı ve ışık yansıtan filmi, camın iç yüzeyine kaplanarak %30 ısı kaybını azaltmanız mümkündür. Bu durumun tam tersi yaz aylarında da geçerlidir. Yazın evinizin veya ofisinizin soğutulması için yapılan masraflar cam filmi uygulamaları ile güneş sıcaklığını %80’e kadar geri yansıtılmasıyla azalır. Bina cam filmi uygulamaları sayesinde enerji giderleriniz de tasarruf sağlarsınız.

Eşyalarınızın ömrünü uzatır.

Güneşin UV ışınları eşyaların solmasına neden olmaktadır. Camların zararlı ultraviole ışınlarını geçirmesine nazaran profesyonelce kaplanan cam filmleri sayesinde meydana gelebilecek bu tür hasarların %100 engellenmiş olur. Bina cam filmi uygulanan mekanlarda mobilyaların, halıların, perdelerin, zeminin ve duvar kağıtlarının uzun ömürlü olacağı anlamına gelir.

Mekanınıza estetik katar.

Bina cam film uygulamaları iç mekan tasarımlarında cila, boya gibi vb. masraflarınızdan ziyade daha ekonomiktir. Bina cam filmleri çeşitli renk ve örnekleriyle geniş bir yelpazeye sahiptir.
Binaların içerisi uygulanan cam filmleri ile güzel, şık, konforlu, parlama yapmayan bir eşsiz görüntüye sahip olursunuz. Binanın mimari görselliği, dış cephe uygulamalarında, yapıya zenginlik katarlar.

Bina Cam Filmi hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun

  Sohbeti Başlat
  ???? Bize Ulaşın
  Merhaba,
  Nasıl yardımcı olabiliriz?